Rodzaje tańców towarzyskich i nowoczesnych

Rózności

Szukasz ciekawej możliwości czynnego spożytkowania wolnych chwil? Wypróbuj taniec! Wcale nie musisz tańczyć zawodowo. To wspaniały sposób na odprężenie, a jednocześnie trening i możliwość spalenia ponadprogramowych kilogramów. Dowiedz się, jakich korzyści mogą przynieść Ci treningi taneczne!

Istota tańca

Czy wiesz, że taniec obecny był już w erze prehistorycznej? Jego początkiem jest poruszanie się, czyli jeden z głównych aspektów naszego istnienia, tak samo pod kątem fizycznym, jak i zdolności motorycznych. Najistotniejsze znaczenie w tańcu posiada rytm, na którym bazuje także praca naszego organizmu. Bicie serca, oddech – wszystkie czynności organizmu mają swój rytm. Tańczenie to coś więcej niż jedna z form rozrywki. Tworzy on także element większości kultur, a także obrządków wyznaniowych, a jeśli nie taniec to może kino?

Rodzaje tańca

Każdy może wybrać rodzaj tańca, jaki w największym stopniu pokrywa się z posiadanym usposobieniem i potencjałem. Co ważne, nie musisz tańczyć profesjonalnie. Propozycje polskich szkół tanecznych obejmują przeważnie taniec towarzyski i nowoczesny. Do pierwszej kategorii należy np. tango, paso doble, samba, czy też fokstrot. Wszystkie odmiany tańca towarzyskiego, trenuje się w parze. Drugi z wymienionych typów można tańczyć tak samo pojedynczo, jak i we dwójkę. Jego rodzajami są na przykład funk, dancehall, jazz czy hip-hop. Ogromną popularnością cieszy się także zumba, uznawana za kombinację zajęć fitness z tańczeniem.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*