Jakie auta wykorzystywane są w kinematografii?

Serialove Sztuka

Któż spośród nas nie kocha obejrzeć filmów przygodowych? Szczycą się one pokaźną sławą wśród widzów, trzymają poziom adrenaliny, pozwalają obejrzeć przygody, jakich nie napotykamy na co dzień w rzeczywistym otoczeniu. Sporą przyjemnością są dodatkowo kadry pościgów samochodowych. Niezależnie, czy jest to pościg stróżów prawa za bandytą, czy nielegalne wyścigi w ciągu nocy na ulicach miasta – zwykle tego rodzaju akcje zdobywają wielu widzów.

Ogromną funkcję odgrywają tu wytrawni kierowcy, jacy dają swój wkład w najbardziej ryzykownych sytuacjach filmu. Bardzo istotna jest tu również znaczenie scenografa. To znaczna kwestia odszukać stosowne auto, ale także zatroszczyć się o fakt, by było funkcjonalne i adekwatnie wyposażone. Samochód ma nie tylko i wyłącznie mienić się i fajnie wyglądać na dużym ekranie, ale także być pewne dla kierowcy, obojętnie, czy będzie to zawodowy kaskader czy artysta. Ważny jest sprawny stan zawieszenia, układu hamulcowego, newralgiczna jest również tylna belka np. w renault kangoo. Jest to fragment konstrukcyjny samochodu. Przykręcone są do niej koła tylne, zaś wspomniana belka musi być przykręcona do dolnej części auta.

Jak zepsuje się nam ten element konstrukcyjny do wyboru są dwie opcje – czeka nas naprawa tylnej belki renault ewentualnie regeneracja tylnej belki. Niewątpliwie całość zależy od modelu auta, którym gospodaruje produkcja filmowa. Części nie zawsze są do kupienia natychmiast, dlatego dekorator planu musi zatroszczyć się o nie zdecydowanie wcześniej, tak aby w dniu zdjęć, auta były w pełni sprawne i przygotowane do działania. Dobry specjalista dokładnie zdaje sobie sprawę gdzie kupić stosowne części, obojętnie, czy będzie to tylna belka, czy inny moduł konstrukcyjny auta. Rzecz ma się bardzo podobnie w kwestii peugeot 206, gdy niezbędna jest tylna belka.

Abstrahując od bezpiecznego samochodu nieodzowne są także stosowne kwalifikacje kierowców. Swą funkcję pełnią tu też operatorzy kamery, dźwiękowcy, oraz makijażyści, czy postaci odpowiadające za garderobę. Ważne jest dodatkowo podejście ekipy na planie – bo w odpowiedniej aurze filmy kręci się o niebo sprawniej! Niezależnie od tego, czy praca będzie następnie wyświetlana w kinie, czy na tv – ważne aby kadry kaskaderskie na długo zapadły w umysłach widzów.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*