Instytucje kulturalne w pandemii – jak ją przetrwały?

Rozrywka

Wielkimi krokami nadciąga zakończenie roku, czyli czas podsumowań – także w kinematografii. Możemy zatem przyjrzeć się, jak w czasach izolacji funkcjonowały wszystkie instytucje kulturalne w województwie lubuskim. Dzięki czemu udało im się przetrwać i jakiego typu metamorfozy przeszły.

Co pomogło na tyle, iż teatry dalej pracują? Na skutek czego do tej pory mogą pozwolić sobie na opłacalność i gdzie ukryty jest tajemnica? Tenże aspekt zapewnił im w rzeczywistości bezpłatną energię, dzięki której dodatkowe fundusze mogli przeznaczyć na pensje dla pracowników, a także pokryć mniejsze wpływy wynikające z mniejszej ilości widowni. Drobnym, lecz znaczącym etapem dla krajowej sztuki było właśnie dofinansowanie fotowoltaiki w regionie lubuskim.

Montażem fotowoltaik zajmują się najbardziej profesjonalne firmy w rejonie lubuskim, dzięki temu wszelkie panele fotowoltaiczne zostały zainstalowane w niewidoczny sposób na pokryciach dachowych instytucji. Takie podejście pozwala na ciągłe pozyskiwanie bezpłatnej energii pozyskanej z promieni słonecznych.

Dodatkowo przy użytkowaniu fotowoltaiki w rejonie lubuskim jest możliwość by za darmo zasilić pompy ciepła, które zapewnią widzom siedzącym na sali optymalne warunki. Takie podejście jest przyjazne dla naszego globu, ale również ogranicza dawkę prac które powinni wykonać zatrudnieni w kotłowni.

Tym sposobem wszelkie instytucje kulturalne mogły przetrwać i bezustannie oferować tak potrzebną dla wielu osób kulturę. Dzięki temu w dalszym ciągu grane są spektakle takie jak „Antygona”, czy „Trzej muszkieterowie”, a artyści nie musieli niepokoić się o pracę.

Bacząc na to jak duże korzyści wniosły firmy fotowoltaiczne w regionie lubuskim możemy śmiało stwierdzić, że takie modyfikacje mogłyby być wdrażane również w pozostałym miejscach. Przyniesie to społeczeństwu mnóstwo dobrych emocji – może dać kultura.

Jako ciekawą informację warto wspomnieć o Dolnym Śląsku. W tej lokalizacji podobnie w niektórych ośrodkach kultury zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne, niestety nie jest to tak duża skala jak we wcześniej nadmienionym rejonie. Dolny Śląsk ciągle rozwija się, toteż możemy przypuszczać, że w nieodległym terminie również tam wszelkie teatry pozostaną wyposażone w tak postępową technologię.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*