Książkowi bohaterowie o ogromnych majątkach

Książki

Jednym z fundamentalnych powodów, dla których obywatele świata uciekają się do sfery fikcji, jest adaptacja aspiracji, jakie poza nią wydają się poniekąd niedostępne. Nie ma co tuszować, że wielu z nas fantazjuje o bogactwie, lecz obfity majątek leży po prostu poza naszym zasięgiem. Nie można się wobec tego zadziwiać, że figury z milionowym majątkiem w wielu przypadkach stanowią bohaterów różnych filmów.

Jak przeważnie opisuje się osoby zamożne?

Wyobrażenie krezusa w filmach i pisarstwie ma prawo pójść w dwie strony. Wszystko zależy od tego, czy jego mienie stanowi całkowitą część postaci, czy wyłącznie tło, wykorzystywane do uzasadnienia osobnych elementów fabularnych. W jaki sposób można się domyślić, artyści przeważnie starają się ukazać newralgicznego bohatera w korzystnym świetle – nawet jeżeli jest to kreacja o wielu niedoskonałościach, to zawsze posiada spore plusy, jakie je balansują. Ukazanie milionera-protagonisty jako chytrego dusigrosza to wobec tego wyjątkowość, chyba że dane dzieło zmierza w kierunku komediowym. Należytym przykładem ma prawo być tutaj Kaczor Donald – chociaż przykłada on gigantyczną uwagę do swoich pieniędzy, to koniec końców nie stanowią one dla niego wartości jednoznacznej, a o wiele bardziej zależy mu na jego rodzinie oraz przyjaciołach.

Bogactwo jako poboczna cecha bohatera

Do drugiej, wspomnianej kategorii należą kreacje, jakie po prostu są zasobne, a trop ten nie tworzy centralnego elementu ich sylwetki. Z reguły są to postacie, jakie po prostu urodziły się w majętnej rodzinie, a dostęp do niemal nieskończonych rezerw pieniężnych wydaje im się po prostu czymś normalnym oraz nie przykładają one do swojego dostatku żadnej uwagi. W gruncie rzeczy są to normalni ludzie, różniący się wyłącznie tym, że obracają się w trochę bogatszych sferach. Wbrew pozorom, łatwo się z takim protagonistą utożsamić, a równolegle w pewien sposób go admirować. Intencja takiego zabiegu jest dość pospolity – zarządzając dużym majątkiem, kreacja taka ma prawo jeździć po świecie, a wydatki nie stanowią większego problemu podczas jej przygód, gwarantując niewymuszony rozwój historii.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*