Teatr, literatura, kino – życie bez hobby jest niezbyt ciekawe

Rózności Rozrywka Sztuka

pasjeJestem człowiekiem mnóstwa hobby i szczególnie doceniam fakt, iż w obecnych czasach dostęp do różnego typu dzieł kultury jest tak bezproblemowy. Co cenię w najwyższym stopniu? Teatr, literatura, kino, a nawet gry komputerowe – są to przyjemności, którym oddaję się w wolnym czasie i dosadnie mówiąc – nie potrafię zrozumieć ludzi, jacy bezustannie pracują, zaś jedynym znanym im relaksem wydaje się odbiornik telewizyjny.

Osobliwe miejsce w moim sercu zajęła muzyka. Gdy byłem dzieckiem słuchałem oczywiście w zasadzie tego, co leciało w radiu, jak również tego, czego słuchali rodzice. Nie miałem w tamtym czasie wyrobionego gustu i na ogół podobało mi się to, co popularne. Ów stan rzeczy trwał dosyć długo. Wszystko jednak odmieniło się w liceum, kiedy to pierwszy raz usłyszałem muzykę hip hopową.

Hip-hop trafił w moje serce i pozostał tam chyba na dobre. Wiele lat minęło, a mnie wciąż pasjonuje ta kultura. Uwielbiam śledzić nowości płytowe, jak również różnego typu newsy odnoszące się do artystów. Posiadam kilka ulubionych portali, które namiętnie czytuję. Jednym z nich jest blog Czarno To Widzę. Codziennie sprawdzam nowości wydawnicze, zaś rap towarzyszy mi nieustannie – przy śniadaniu, w pracy, w samochodzie. Gdy nadchodzą dni czegoś, co zwę „posuchą albumową”, odbija się to negatywnie na moim samopoczuciu.

słuchawkiOczywiście hip-hop to niejedyny gatunek muzyczny, jakiego słucham. Nie chcę się ograniczać. Muzyka ma rozmaite oblicza i w niemalże każdym stylu można odkryć coś dla siebie. Cenię rock and rolla oraz country, jednakowoż w ogóle się na tychże rodzajach nie znam. Nie trafia do mnie z kolei muzyka jamajska. Jest trochę utworów, które lubię, ale generalnie nie potrafię tego przez dłuższy czas słuchać.

Jestem dodatkowo wielkim wielbicielem literatury popularnej. Książki pochłaniam na masową skalę, aczkolwiek zaczyna mi w ostatnim czasie brakować wolnego czasu na czytanie. Jednakowoż dzień bez co najmniej paru stron to jak na moje standardy dzień nieproduktywny. Moim ulubionym autorem jest Harlan Coben i przeczytałem już prawie całą jego bibliografię. Nie da się ukryć – w tym gatunku chłop wydaje się zdecydowanie the best.

A Wy jakie macie hobby? Jak dużo czasu poświęcacie na rozrywkę? Może zarekomendujecie mi jakieś ujmujące kryminały bądź płyty?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*