Do pociągu zabierz psa

Rózności

Lato to trudny czas dla właścicieli psów. Trzeba im przecież zorganizować opiekę na termin podróży. Jest jednak wygodniejsza możliwość. Psiaka można zabrać ze sobą. Również podróżni przemieszczający się pociągiem mogą śmiało wybrać się w wyprawę z czworonogiem.

Komfort i bezpieczeństwo pupila

Przed skorzystaniem z opcji „wyszukaj połączenie PKP” i zamówieniem hotelu, należy precyzyjnie rozważyć wszystkie aspekty podróżowania z psiakiem. Przede wszystkim zwierzę powinno być przynajmniej w podstawowym stopniu nauczone jazdy publiczną komunikacją. Znaczące jest też, by pies reagował na najważniejsze polecenia oraz zachowywał się właściwie w miejscach publicznych. Należy także zadbać o stosowne przybory na przejazd. Na pewno dobrze zabrać przenośne legowisko i naczynko dające sposobność na ugaszenie pragnienia. Jeśli masz pewność, iż Twój pies doskonale zniesie przejazd, bez obaw możesz zabukować bilety na pociąg.

Reguły przewozu zwierząt pociągiem

Podróżowanie z czworonogiem nie stanowi obecnie trudności. Przewozy regionalne na Dolnym Śląsku oraz w innych częściach kraju zapewniają taką opcję. Rozsądnie jednak odpowiednio wcześnie zaznajomić się z regulaminem transportu psów u wybranego przewoźnika. Przeszukując rozkład jazdy PKP, trzeba zatem poznać operatora określonego połączenia, a potem zaznajomić się z zasadami przewozu. Niemal zawsze oczekuje się okazania zaświadczenia zapewniającego, iż zwierzę ma wszystkie wymagane badania.

Co się tyczy małych zwierzaków, przewożonych w transporterze, ich przejazd nic nie kosztuje. Dowód przejazdu trzeba zakupić dla większego pupila, jadącego bez transportera. Zwierzak nie może jednak pod żadnym pozorem podróżować na fotelu dla podróżnych. Z reguły oczekuje się też, aby pupil był w obroży ze smyczą i posiadał zabezpieczony pysk. Aktualnie można zamówić bilety kolejowe online także dla pupila, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.

Podróżowanie z czworonogiem kolejami może okazać się idealnym rozwiązaniem. Należy jednak zapoznać się z regulaminem wybranego przewoźnika i właściwie wyszykować pupila do podróży kolejami.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*