Domy, które straszą

Rozrywka

Coraz większą popularność zyskują projekty tv – opierające się na remoncie budynków mieszkalnych nieomal będących w ruinie. Prowadzone za pomocą gwiazdy telewizji na wzór zachodnich scenariuszy – pomagają wielodzietnym społecznościom zamieszkiwać w należytych warunkach. Aranżacje te przeprowadzane są faktycznie w kilka tygodni – a efekty są w istocie zaskakujące. Wysoką renomą cieszą się również kanały tv w materii dekorowania mieszkań dla pojedynczych widzów, gdzie remonty przeprowadzane są przez kultowych w telewizji architektów. I chociaż w tej sytuacji idea odnosi się do nawet drobnych zabiegów we wnętrzach, adaptują je niezmiernie perfekcyjnie w zupełnie odmienne wnętrza.

Naturalnie na wstępie programu – domy, jakie są przedstawiane są w agonalnym stanie. Często nie ma w nim nawet takich newralgicznych rzeczy jak toaleta. Członkowie rodziny nie mają gorącej wody, liczne rodziny śpią w zbiorowych pomieszczeniach bez wyodrębnionej prywatnej powierzchni. Jest kłopot z ogrzewaniem, a więc i właściwą wilgotnością w mieszkaniu. Rodzi to oczywiście masę następnych kłopotów.

Na początku do roboty wkracza architekt. Patrzy na zapotrzebowanie całej rodziny w planie, który konstruuje. Po roboczych oględzinach – rozpoczynają się głośne zadania, wyburzanie okien, rozbiórka starych sprzętów, to znaczy całkowita demolka. W tym przypadku użyteczne są w stanie być stopery do uszu, gdyż działanie poniektórych narzędzi może być nie do zniesienia. Jeśli nieopodal budowy w dalszym ciągu mieszkamy z pełną rodziną, niezbędne będą także zatyczki do uszu dla dzieci.

Natomiast te pomniejsze działania dotyczą raczej aranżacji wnętrza, ustawienia sprzętów, czy wyposażenia domu w konieczne urządzenia, takie jak chodząca zmywarka, czy chłodziarka, ale też drobniejsze przedmioty, jakie będą użyteczne lokatorom. Może być to choćby odkurzacz, jonizator powietrza, czy też wspomagający oddech każdemu z domowników nawilżacz powietrza parowy. Do takowego sprzętu mamy możliwość dodać olejek herbaciany, ażeby uatrakcyjnić atmosferę w mieszkaniu.

Najlepszym momentem jest zawsze zwieńczenie odcinka, gdy zafascynowana zmianą familia obserwuje rezultat roboty projektantów. Cieszy ich wtenczas ogół – zaczynając od znacznych modyfikacji np. ocieplania budynku – aż po najmniejsze rzeczy jak waga łazienkowa, lusterka, czy też szczoteczki soniczne dla dzieci w zaopatrzeniu toalety. Produkty tego typu można kupić w wielu sklepach internetowych. Dobry nastrój nadają tkaniny – narzuty i koce, czy odświeżacz powietrza do kontaktu. Oczywiście nie odbyłoby się to bez sponsorów. Co prawda korzystają z lokowania produktu – aczkolwiek plusy – są po dwóch stronach.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*