Zadbany i piękny ogród niczym z amerykańskiego filmu

Rozrywka

Ulubione produkcje bywają bodźcem do urządzenia własnego ogródka. Zachwycające ogrody często stanowią dalszy plan filmowych zdarzeń. Sprawdź, w jaki sposób można przenieść filmową wizję do własnego ogródka! Czy, aby wykreować idealny ogród wystarczy trochę dodatków oraz odpowiednie meble ogrodowe oraz leżaki rattanowe, a może potrzebujesz czegoś więcej?

Ogród na dachu wieżowca?

W filmie „Jak w niebie”, ale również w kilku popularnych i mniej znanych odcinkach seriali jest motyw ogródka stworzonego na dachu kamienicy. Twórca tego rozwiązania był zmuszony więc zorganizować w zasadzie wszystko od zera, na betonowej powierzchni pozbawionej naturalnych punktów zaczepienia. Sadzonki muszą być umieszczone w doniczkach, nie ma też szansy utrzymania na takim podłożu żywych trawników. W celu poprowadzenia szlaków w tym nieszablonowym ogrodzie projektant wybrał drewno oraz kamienny żwir. Właśnie te dwa składniki przede wszystkim decydują o całości kompozycji. Niedaleko krawędzi ogrodu rozmieszczone zostały meble ogrodowe. Dominują dodatkowo leżaki rattanowe, stoły i kanapy ogrodowe.

Fantastyczny i piękny ogród w oryginalnym guście

Ogród z produkcji pt. „Tajemniczy ogród” to przykład swobodnego wykorzystania krajobrazu. Występuje tu m.in. nieco dzika roślinność, kamienna fontanna, ale też meble ogrodowe lub kamienne elementy. W takich obszarach aż nie wypada za bardzo ingerować w scenerię oraz trzeba w odpowiedni sposób skompletować zestawy mebli. Wieść prym będą tutaj meble z naturalnych materiałów. Wyjątkowo pożądane będą również kanapy ogrodowe z drewna czy wikliny oraz leżaki rattanowe.

A jakby tak wyhodować okazałe żywopłoty? Można by wtedy przyciąć je według swojej wizji, jak tytułowy bohater produkcji „Edward Scissorhands”. Niestety do tego trzeba by jednak posiadać spory kawałek działki.

Ciekawy jest fakt, iż w hollywoodzkich produkcjach niemalże wcale nie pojawiają się ogródki z warzywami. Wyraźnie częściej spotyka się z kolei sady i winnice. Jednak to już całkiem odmienna kategoria.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*