Nowe, ciekawe doświadczenie

Serialove

Większość z nas, kiedy ogląda seriale, wybiera głównie te po polsku lub po angielsku. Wiadomo, po polsku bo wszystko bez problemu możemy zrozumieć, a po angielsku, bo albo wszystko rozumiemy, albo wspieramy się polskimi napisami z tłumaczeniem. Zresztą większość seriali, o których docierają do nas informacje, są właśnie produkcji amerykańskich.

Dlatego bardzo ciekawym doświadczeniem jest obejrzenie na przykład serialu Most nad Sundem (oryginalny tytuł Bron / Broen). Jest to serial o współpracy policji duńskiej i szwedzkiej. Serial sam w sobie jest całkiem udany, natomiast najbardziej ciekawe jest słuchanie dialogów na przemian w języku szwedzkim i duńskim. Jest to całkiem nowe doświadczenie i zupełnie inaczej ogląda się serial, w którym ludzie mówią językami, które dla nas nie są do niczego podobne.

Oczywiście do każdego odcinka dostępne są napisy po polsku więc na spokojnie można oglądać serial i wiedzieć o co w nim chodzi, a dodatkowo dowiedzieć się czegoś o tych dwóch krajach. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*