STAR WARS – powstaje kolejna część

Rózności

Gwiezdne Wojny to znana seria filmów science fiction. Owa space opera przyczyniła się do zaistnienia wielu pobocznych wydawnictw literackich, komiksów, gier dodatkowo gadżetów. Nieprzerwanie od etapu debiutu pierwszego filmu na dużym ekranie, czyli 1977 roku, seria napawa się sporą popularnością. Filmy czerpią niezwykle dużo z archetypowych form także elementów z literatury klasycznej. Większość postaci jest konkretnie określona i znajduje się po jakiejś ze stron – jasnej czy ciemnej strony mocy. To rzeczywiście moc zdaje się mieć najważniejszy nacisk na przebieg wydarzeń. Wybrańcy, którzy posiedli jej tajniki mogą przemieszczać przedmioty bez fizycznego kontaktu, czytać w myślach, oddziaływać na wynik bitew.

Filmy z linii STAR WARS poruszają szereg interesujących zagadnień. Fabuła również wydźwięk filmu zdają się analizować mechanizm systemów autorytarnych. W obrazie doświadczamy problemów powiązanych z załamaniem starego aparatu także zwyczaju sprawowania kontroli – w tym przypadku republiki. Gwiezdne Wojny przedstawiają naturę gniewu i nienawiści. Jej niszczącą naturę. Zło wydobywa się z duszy oraz z szkodliwych doświadczeń bohaterów. Seria filmów to także konflikt pomiędzy technologią, a mocą, czyli czymś istniejącym poza racjonalnym systemem pojmowania.

STAR WARS to duża seria, jaka aktualnie zapewne na stałe wprowadziła się w pamięć amatorów kina oraz popkultury. Wykreowane światy oraz sylwetki bohaterów od lat rozwijają wyobraźnię maniaków kina na całym świecie. STAR WARS to aktualnie więcej, niż jedynie część filmów. To całkowite uniwersum oraz klucz na spędzanie wolnego czasu. Wśród miłośników powszechne są eventy, gdzie przebierają się za ulubione postaci.

Fani Star Wars są rozrzuceni po wszelkim świecie. Tym szczególniej interesującą relacją jest fakt, iż niedługo powstanie już ósmy film z kolei. Zatytułowany The Last Jedi produkt, jest zapowiedziany na drugą część 2017 roku. Wielu miłośników serii obawia się o sytuację filmu ze powodu na przejęcie uprawnień do produkcji przez studio Walt Disney Pictures. Jednakże swobodnie wolno ustalić, iż ostatnia część udowodniła zachowanie wysokiego poziomu serii. Mimo wszystko, nie można się oprzeć wrażeniu, że film zdaje się być przydzielony do lekko młodszego adresata. Zarówno dobór postaci, jak i dialogów na owo wygląda. Gwiezdne Wojny to wszak ciągle kawał porządnej fantastyki i całość wygląda na to, iż popularność serii nagle nie zgaśnie.

Informacja z ostatniej chwili jest już trailer epizodu 8

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*