Filmy i seriale o sporcie

Rozrywka Serialove

filmy o sporcieSport to modny temat, który także jest brany na tapetę za sprawą twórców scenariuszy filmowych, jak i również autorów bestsellerów. Daje bowiem duże terytorium do popisu. Z reguły tego typu dzieła traktują o przezwyciężaniu przeszkód losu i końcowym zwycięstwie – jeżeli choćby i nie realnym pojawieniu się na podium, to przynajmniej zwycięstwie moralnym. Dzisiaj małe streszczenie ciekawych tytułów powiązanych z tym tematem.

Moje prymarne wspomnienie, jeżeli idzie o obrazy sportowe, to produkcja pod tytułem „Cool Runnings”, która jest bazującą na prawdziwych wydarzeniach historią drużyny bobslejowej z Jamajki. Pierwszorzędny temat dla amerykańskiego obrazu filmowego – w końcu twórcy z tego kraju uwielbiają historie na zasadzie – jakaś osoba versus cały glob. W tej sytuacji to nie jedna postać, a cały zespół. Jednakże wzorzec wypisz wymaluj jak zawsze. I zawodnicy – mimo iż nie wygrali, zapracowali na szacunek całego świata. Tak mi się przynajmniej wydaje. Obraz pochodzi z 1993 roku, toteż mogę już dobrze nie pamiętać 🙂 Przy okazji – mimo iż całość brzmi odrobinę kiczowato – jest to dość ciekawa produkcja.

Cool Runnings

Brakuje mi jednakże większej ilości filmów jak i seriali powiązanych ze sportami zimowymi. A przynajmniej ja takowych nie znam za dużo. Narty to jednak moje hobby, więc żałuję, że ów przedmiot nie jest jakoś niesłychanie nośny. Swoją drogą, bardzo mnie raduje, że sezon zimowy jest już bliżej niż dalej. Oczywiście istnieją lokalizacje, w jakich istnieje możliwość, by pozjeżdżać latem, jednakże ogólnie rzecz biorąc – to zupełnie co innego. Narty kojarzą się z chłodem. Żadne starania przechytrzenia systemu w powyższym wymiarze mojej osoby nie przekonują. W zimie wszakże nie zawsze pojawia się śnieg – zauważycie. W rzeczy samej, ale tak naprawdę w XXI wieku ten naturalny nie jest już niezbędny. We Włoszech czy Austrii gros stoków jest naśnieżanych. Natomiast jeżeli pragniemy pojeździć w rejonie Polski bądź Słowacji czy Czechach, z pomocą przybywają kamerki na stokach. Mamy możliwość sobie wejść na stronę, gdzie takie się znajdują i zaglądać z ciekawością, jak przedstawiają się tam warunki śniegowe. Wskazane jest używać takich wynalazków. Multum stron internetowych przedstawia również obecne warunki pogodowe. Warto dodatkowo czytywać blogi odnoszące się do narciarstwa. Możemy się z nich dużo nauczyć.

Wracając do obrazów dotyczących sportu, moim ulubionym jest Coach Carter. Może z tej przyczyny, że abstrahując od nart lubię basket, ale szczególnie ze względu na niesamowitą rolę Samuela L. Jacksona. Jeśli nie widzieliście, najwyższy czas nadgonić tę zaległość.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*