Fear The Walking Dead – mam już dość

Serialove

zombiakiUwielbiam tematykę zombie. Lubię serial „The Walking Dead”, choć ostatnio już im brakuje pomysłów. Ale prequel – „Fear The Walking Dead” zmęczył mnie już straszliwie. A szkoda – zmarnowano naprawdę ogromny potencjał.

„Fear The Walking Dead” rozpoczął się doskonale. Pierwsza seria była świetna i z utęsknieniem czekałem na kolejne losy bohaterów. Początki apokalipsy zostały bardzo klimatycznie pokazane i można było oczekiwać, że – jeśli poziom zostanie utrzymany – będzie to jedna z najlepszych produkcji o zombiakach w historii tego gatunku. Nic bardziej mylnego. Od drugiej serii absurd goni absurd, zombiaków jak na lekarstwo, nacisk na wojny gangów i inne międzyludzkie potyczki. Serio – są odcinki, w których zombie się prawie nie pojawiają!

Temat początku epidemii też już dawno mamy za sobą. To, co świetnie zaczęto pokazywać w pierwszej serii, zostało porzucone zupełnie. „Fear The Walking Dead” to obecnie dramat sensacyjny z zombie w tle. Dla większości odcinków żywe trupy zresztą w ogóle nie mają znaczenia. Równie dobrze te historie można by opowiedzieć bez nich.

Jestem na bodaj 12 odcinku 3 sezonu. Nie wiem, czy uda mi się ruszyć dalej. Może się przełamię. To w końcu zombiaki…

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*